Menu

Træningstider 2019/2020

image

Herunder kan du se træningstider for alle hold både på Holberg Arena (Kunstgræsbanen), indendørstiderne i Holberghallen og undendørstiderne på græsbanerne ved klubhuset.

Når græsbanerne åbner

Vær opmærksom på at når græsbanerne åbner bliver der ikke trænet på Holberg Arena eller i Holberghallen.

Græsbanerne

Oversigt over udendørs træningstider på græsbanerne ved klubhuset 

Hold Dag Tid Træner
Mix      
Forældre/barn (3 år) Onsdag 17:00 - 17:45 Karin
Drenge      
2013-2014 Mandag 16:45 - 17:30 Jimmi
2012 Tirsdag 16:30 - 17:30 Michael
2011 Mandag-Onsdag 17:00 - 18:15 Jesper
2010 Mandag-Onsdag 17:00 - 18:15 Lars og Michael
2009 Mandag-Onsdag 16:30 - 18:00 Christian, Louis
2008 Mandag-Onsdag 16:45 - 18:15 Christian, Magnus
2007 Tirsdag-Torsdag 17:00 - 18:30 Thomas og Kenneth
2006 Tirsdag-Torsdag 16:30 - 18:00 Jakob, Emil
2004-2005 Tirsdag-Torsdag 17:30 - 19:00 Lars
Piger      
2007, 2008, 2009, 2010  Mandag-Torsdag 17:00 - 18:30 Jes, Anders
2004 Tirsdag-Torsdag 18:00 - 19:30 Henrik, Henrik
       
Dame Senior Mandag-Torsdag 18:45-20:15 Thomas
       
Herrer Senior Mandag-Onsdag 19:00 - 20.45 Klaus, Anders, Andreas

 

Holberg Arena

Oversigt over udendørs træningstider for 2019/2020 på Holberg Arena 

Hold Dag Tid Træner
U9/U10 drenge Onsdag 17:00 - 18:00  
U11-U12 drenge  Mandag 17:00 - 18:30  
U13 drenge Tirsdag 17:00 - 18:30  
U14 drenge Torsdag 17:00 - 18:30  
U16 drenge Tirsdag 17:30 - 19:00  
Herrer Senior Mandag
Onsdag
19:30 - 21:00
19:30 - 21:00
 
Oldboys  Onsdag  19:00 - 21:00  
Veteran Søndag 10:00 - 12:00  
       
U14 piger Onsdag 17:00 - 18:30  
Dame Senior Torsdag 19:00 - 20:30  

 

Holberghallen

Oversigt over indendørs træningstider 2019/2020 i Holberghallen

Hold Dag Tid Træner

U8 mix

U11-12 piger

Fredag   15.00-15.45  Michael/Kenneth
U4-U5 mix Fredag 15.45-16.30 Karin
U9 Drenge Fredag 16.30-17.15 Jesper
U6-U7 mix Fredag 17.15-18.00 Jimmi/Thomas
U10 drenge Fredag 18.00-18.45 Lars/Michael
U11-12 Drenge Fredag 18.45-19.45 Hjerpsted/Haagen
U13 drenge Fredag 19.45-20.30 Thomas/Kenneth
Senior Fredag 20.30-21.30 Anders/Klaus
U10-11-12-13 Piger Lørdag 08.30-09.30 Jes og Anders

 

 

Vi bruger 1. og 3. parts cookies til statistikformål og for at give dig den bedste online oplevelse. Ved at bruge denne side accepterer du vores cookiepolitik.