Menu

Næste kampJyske 3-bold Storstævne U8 Dr.(10) Næstved 1.10 • Bane 9

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampU8 drenge 5-mands (10) 2 - 7. oktober • Pulje 1

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampU8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 2

Hjemme mod
B. 73, Slagelse (1)
19. nov
Kl. 09.24
Tune Hallen
U8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 1.runde - Pulje 2

Næste kampJyske 3-bold Storstævne U8 Dr.(10) Næstved 1.10 • Bane 12

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampU8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 2

Hjemme mod
B. 73, Slagelse (2)
17. dec
Kl. 15.00
Karlslunde-hallerne
U8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 2.runde - Pulje 2

Næste kampU8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 3

Hjemme mod
KFUM BK, Roskilde (2)
7. jan
Kl. 11.12
Tune Hallen
U8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 3.runde - Pulje 3

Næste kampU8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1

Ude mod
Gadstrup IF
11. mar
Kl. 11.12
Tune Hallen
U8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje - Pulje 1

KampprogramJyske 3-bold Storstævne U8 Dr.(10) Næstved 1.10 • Bane 9

Oktober 2017

Dianalund IF (2)
Spillet
Hjemme
Harboe Storhallen

Slagelse B&I (4)

Karrebæk IF (1)
Spillet
Ude
Harboe Storhallen

Dianalund IF (2)

Dianalund IF (2)
Spillet
Hjemme
Harboe Storhallen

B. 73, Slagelse (1)

Havdrup GI (2)
Spillet
Ude
Harboe Storhallen

Dianalund IF (2)

KampprogramU8 drenge 5-mands (10) 2 - 7. oktober • Pulje 1

Oktober 2017

Dianalund IF (1)
Spillet
Hjemme
Ringsted Stadion

Ringsted IF

FK Sydsjælland 05
Spillet
Ude
Ringsted Stadion

Dianalund IF (1)

Næstved I.F.
Spillet
Ude
Ringsted Stadion

Dianalund IF (1)

Dianalund IF (1)
Spillet
Hjemme
Ringsted Stadion

Holmegaard GB

KampprogramU8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 2

November 2017

Dianalund IF
19. nov
Kl. 09.24
Hjemme
Tune Hallen

B. 73, Slagelse (1)

Havdrup GI
19. nov
Kl. 09.48
Ude
Tune Hallen

Dianalund IF

Dianalund IF
19. nov
Kl. 10.12
Hjemme
Tune Hallen

Vemmelev SGI

Gadstrup IF
19. nov
Kl. 10.36
Ude
Tune Hallen

Dianalund IF

KampprogramJyske 3-bold Storstævne U8 Dr.(10) Næstved 1.10 • Bane 12

Oktober 2017

Dianalund IF (1)
Spillet
Hjemme
Harboe Storhallen

Holmegaard GB (1)

Holmegaard GB (2)
Spillet
Ude
Harboe Storhallen

Dianalund IF (1)

Dianalund IF (1)
Spillet
Hjemme
Harboe Storhallen

Vordingborg IF (1)

FK Sydsjælland 05 (2)
Spillet
Ude
Harboe Storhallen

Dianalund IF (1)

KampprogramU8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 2

December 2017

Dianalund IF
17. dec
Kl. 15.00
Hjemme
Karlslunde-hallerne

B. 73, Slagelse (2)

Karlslunde IF
17. dec
Kl. 15.24
Ude
Karlslunde-hallerne

Dianalund IF

Dianalund IF
17. dec
Kl. 16.00
Hjemme
Karlslunde-hallerne

Greve Fodbold

Vemmelev SGI
17. dec
Kl. 16.24
Ude
Karlslunde-hallerne

Dianalund IF

KampprogramU8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 3

Januar 2018

Dianalund IF
7. jan
Kl. 11.12
Hjemme
Tune Hallen

KFUM BK, Roskilde (2)

B. 73, Slagelse (1)
7. jan
Kl. 11.36
Ude
Tune Hallen

Dianalund IF

Tune IF
7. jan
Kl. 12.00
Ude
Tune Hallen

Dianalund IF

Dianalund IF
7. jan
Kl. 12.36
Hjemme
Tune Hallen

Albertslund IF

KampprogramU8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1

Marts 2018

Gadstrup IF
11. mar
Kl. 11.12
Ude
Tune Hallen

Dianalund IF

Dianalund IF
11. mar
Kl. 11.48
Hjemme
Tune Hallen

B. 73, Slagelse (2)

Dianalund IF
11. mar
Kl. 12.24
Hjemme
Tune Hallen

Vemmelev SGI

Havdrup GI
11. mar
Kl. 12.48
Ude
Tune Hallen

Dianalund IF

Spillerliste

ingen img
Alexander Mosegaard Larsen
profil
Bastian Cederholm Hecht
profil
Bastian Koldsø
ingen img
Daniel Philipsen
profil
Dennis Peterslund Mikkelsen
profil
Elias Nielsen
profil
Emil Westi Jørgensen
ingen img
Gustav Oldhøj
profil
Johan Kronow
ingen img
Liam Wiberg
profil
Markus Møller
ingen img
Mathias Nakel
ingen img
Nicolai Nielsen
profil
Oliver Nederby Andersen
profil
Rasmus Witt

Holdets stab

Træner
profil
Carsten Witt
Træner
profil
Jacob Kronow
Assistenttræner
profil
Hanna Nissen Kronow
Assistent
profil
Mikkel Møller

Holdets aktiviteterU-8 Drenge

November 2017
11.
lørdag

10:30 - 14:00

Andet
Hyggetur til Legejunglen - tilmeld hos camilla
19.
søndag

09:24 - 10:48

DBU-Stævne
Stævne: Tune Hallen
December 2017
2.
lørdag

08:00 - 16:00

Stævne
Frank Jensen Cup - indendørs (egenbetaling)
Holberg Hallen
17.
søndag

15:00 - 16:36

DBU-Stævne
Stævne: Karlslunde-hallerne
Januar 2018
7.
søndag

11:12 - 12:48

DBU-Stævne
Stævne: Tune Hallen
Marts 2018
11.
søndag

11:12 - 13:00

DBU-Stævne
Stævne: Tune Hallen

Vore øvrige sponsorer

Vi bruger 1. og 3. parts cookies til statistikformål og for at give dig den bedste online oplevelse. Ved at bruge denne side accepterer du vores cookiepolitik.